Mińsk: Ogromny pochód przez miasto. Nawet kilkaset tysięcy demonstrantów

Co najmniej dziesiątki, a według niektórych szacunków – setki tysięcy ludzi idą w marszu Prospektem Zwycięzców w Mińsku w kierunku pomnika Mińska Miasta-Bohatera. Wcześniej na Prospekcie Niepodległości OMON zatrzymał kilkadziesiąt osób – wynika z ustaleń mediów niezależnych.

Zdjęcie archiwalne z sierpniowych demonstracji
Twiiter @Red_zeus

Pomimo zatrzymań i przepychanek w centrum, kolumna ludzi skierowała się w stronę ulicy Niemiga i Placu Wolności, a następnie poszła dalej Prospektem Zwycięzców. Na trasie jest pomnik Mińska Miasta-Bohatera, a dalej pałac prezydencki.

Pomnik Miasta-Bohatera jest otoczony przez wojsko. Dalej, przy pałacu prezydenckim, prospekt również został zablokowany przez milicję i wojsko, podobnie jak tydzień temu. Stoją tam też samochody Rubież do walki z demonstrantami i inny tego typu sprzęt.

W mediach niezależnych pojawiła się informacja o jadących do miasta pojazdach wojskowych, prawdopodobnie wozach BTR.

W Mińsku ok. godz. 15 (14 w Polsce) wyłączono internet komórkowy.

Wcześniej, gdy ludzie próbowali zgromadzić się w rejonie ścisłego centrum i Placu Niepodległości, kordony OMON-u próbowały zablokować ich ruch i rozdzielać kolumny na mniejsze części. Doszło do zatrzymań co najmniej kilkudziesięciu osób.

Przed niedzielnym protestem milicja uprzedziła dziennikarzy, by nie podchodzili do uczestników protestu bliżej niż na 100 m.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Białoruś #Mińsk #białoruska opozycja

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo