Zginął ratując życie niemieckich dzieci. Rodzina Polaka otrzyma rządową rentę

Dzieci mieszkańca Wielkopolski, który zginął w Holandii ratując z morza trójkę dzieci niemieckich turystów, otrzymają specjalną rządową rentę – poinformował wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Wsparcie przyznał premier Mateusz Morawiecki. Renta wypłacana będzie do czasu ukończenia przez nie 25 lat.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Do tragicznego wydarzenia doszło na początku sierpnia w okolicach miejscowości Julianadorp. 37-letni Polak zginął, ratując z morza trójkę dzieci niemieckich turystów. Zmarł mimo reanimacji i przewiezienia do szpitala.

Mieszkaniec Kazimierza Biskupiego był jedynym żywicielem rodziny, przebywał w Holandii w pracy, w dniu zdarzenia miał wolne, odpoczywał na niestrzeżonej plaży. Osierocił trójkę dzieci w wieku od 2 do 12 lat.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk poinformował, że premier Mateusz Morawiecki przyznał osieroconym dzieciom specjalną rentę, która wypłacana będzie do czasu ukończenia przez nie 25 lat.

"Jestem pod niezwykłym wrażeniem odwagi Wielkopolanina, który ratując ludzkie życie, stracił swoje. To bohater, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci"

– powiedział Łukasz Mikołajczyk.

W czwartek wojewoda spotkał się z rodziną tragicznie zmarłego. 11 sierpnia 37-latek spoczął w rodzinnym Kazimierzu Biskupim.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#tragiczna śmierć #Holandia #premier Mateusz Morawiecki #renta rządowa

mz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo