Według chorwackich mediów Eibar zapłaci za wychowanka MOSP Jagiellonii Białystok dwa miliony euro. To niezbyt wygórowana kwota, jeśli weźmiemy pod uwagę, że przez portal transfermarkt.de Polak jest wyceniany na 3,5 miliona euro.

W piątek przed południem skontaktowaliśmy się z Damianem z prośbą o wywiad, ale piłkarz grzecznie odmówił, tłumacząc, że jeszcze nie podpisał umowy z nowym klubem i dopóki to nie nastąpi, nie rozmawia z mediami.

Kądzior dotąd zagrał w 78 meczach Dinama. Zdobył w nich 21 goli i zaliczył 22 kluczowe podania, po których bramki strzelali jego koledzy. W Zagrzebiu reprezentant Polski zarabiał 300 tysięcy euro rocznie. Według chorwackich mediów w Hiszpanii dostanie dwa, lub nawet trzy razy więcej, mimo że Eibar to typowy średniak, który poprzedni sezon Primera Division zakończył dopiero na 14. miejscu. Damian ma podpisać z Eibar dwuletnią umowę, w której będzie zawarta opcja przedłużenia kontraktu o kolejny rok.

Skrzydłowy jest czterokrotnym reprezentantem Polski. Dla kadry narodowej zdobył jednego gola w meczu z Izraelem (4:0) rozegranego w ramach eliminacji do mistrzostw Europy .