Piątkowa „Gazeta Polska Codziennie” napisała, że przyszłość Koalicji Polskiej tworzonej przez PSL i posłów ruchu Kukiz'15 jest niepewna.

„Ci drudzy są kuszeni przez Prawo i Sprawiedliwość, które według nieoficjalnych informacji proponuje posłowi Jarosławowi Sachajce stanowisko ministra rolnictwa”
- napisała „Codzienna”.

Pytana o te doniesienia Pasławska odpowiedziała: „Pierwsze słyszę”.

Koalicja Polska ma się całkiem nieźle, nie słyszałem o żadnych niepokojących informacjach, aby były tam jakieś problemy.
- podkreśliła.

Odnosząc się do informacji o planach budowy ruchu społecznego m.in. w oparciu o samorządowców przez kandydata Koalicji Obywatelskiej w ostatnich wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego, Pasławska oceniła, że „pewnie będziemy ze sobą konkurować, dlatego, że PSL szczególnie ma wiele osiągnięć i wielu samorządowców, z którymi współpracujemy, a nie są oni członkami partii politycznych”.

Pewnie oferta Trzaskowskiego będzie inna. My kierujemy ją do samorządów mniejszych miejscowości, do tej Polski powiatowej reprezentując jej sprawy, interesy, postulaty w Sejmie. Pewnie Trzaskowski będzie liderem ugrupowania metropolii, z tym mi się przynajmniej kojarzy. Ale czas oczywiście pokaże.
- zaznaczyła Pasławska.

Dodała, że „pozostaje jeszcze pytanie, z jakimi postulatami będzie szedł Rafał Trzaskowski”.

W polityce oczywiście konkurujemy na dobre pomysły, aby przekonać do siebie, ale w sprawach ważnych potrafimy współpracować z każdą siłą polityczną, głosujemy zawsze za interesami Polaków.
- zapewniła Pasławska.