Róża Thun powiela spreparowane zdjęcie z papieżem. I dodaje: „Sympatyczny fotomontaż”

Europoseł Róża Thun zamieściła na Twitterze fotomontaż z papieżem Franciszkiem i tęczową flagą. Kiedy zorientowała się, że to podróbka, dopisała komentarze, że to... sympatyczny fotomontaż, a Watykan przeciwko niemu nie protestuje. W rzeczywistości na zdjęciu Franciszek trzyma flagę Argentyny, a nie flagę z barwami kojarzonymi z ideologią LGBT.

Róża Thun
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska; twitter.com

"Katolicy (i inni)! Brać przykład" - napisała europoseł Koalicji Obywatelskiej Róża Thun, publikując... zdjęcie (a raczej kiepskiej jakości podróbkę graficzną) papieża Franciszka z tęczową flagą. 

Po chwili pojawiły się komentarze o tym, że zamieszczone zdjęcie nie jest prawdziwe. Róża Thun dopisała komentarze: "Fotomontaż bardzo sympatyczny" - napisała, dodając, że... Watykan przeciwko niemu nie protestuje.

To nie pierwszy raz, gdy w mediach społecznościowych udostępniane jest zdjęcie papieża Franciszka, który miał rzekomo trzymać tęczową flagę, wykorzystywaną często jako symbol przez aktywistów LGBT. Wcześniej podobnie postąpił m.in. warszawski urzędnik i działacz Platformy Obywatelskiej Edwin Leśniak.

Zdjęcie jest fotomontażem. W rzeczywistości papież trzyma flagę Argentyny. 

 

 

Źródło: twitter, niezalezna.pl

#papież #Franciszek #Róża Thun

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo