Udany oblot bombowca Tu-95MSM

W minioną sobotę miał oblot pierwszego zmodernizowanego bombowca strategicznego Tu-95MSM. Maszyna wystartowała z lotniska zlokalizowanego przy zakładach lotniczych w miejscowości Taganrog w obwodzie rostowskim.

flickr.com

Lot bombowca strategicznego Tu-95MSM, który operował na pułapie 9000 m., trwał 2 godziny i 33 minuty. Wszystkie działania z kołowaniem, startowaniem, lotem oraz lądowaniem okazały się udane. – To samolot z nowymi systemami uzbrojenia, awioniką, zmodyfikowanymi silnikami. Zdolności tego bombowca zostały zwiększone dwukrotnie dzięki modernizacji – poinformował dyrektor generalny Połączonej Korporacji Lotniczej (OAK), Jurij Sliusar.

Tu-95MSM jest zmodernizowaną wersją Tu-95MS16, zdolną do przenoszenia do ośmiu pocisków manewrujących Ch-101 i Ch-102. W bombowcu zamontowano również nowe systemy nawigacyjne i komunikacyjne.  W ramach pakietu modernizacyjnego dostarczono nowe zmodyfikowane silniki NK-12MPM oraz śmigła AW-60T a także radar Nowełła-NW1.021. Na wyposażeniu znajduje się ponadto nowoczesna awionika oraz system samoobrony Meteor-NM2.
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

PKR
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo