Premier Morawiecki: „Wspólnie apelujemy o uwolnienie więźniów politycznych na Białorusi”

"Wspólnie z przedstawicielami wszystkich ugrupowań parlamentarnych apelujemy o uwolnienie więźniów politycznych na Białorusi, zwłaszcza aresztowanych członków Rady Koordynacyjnej" – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Premier na popołudniowej konferencji prasowej relacjonował spotkanie z przedstawicielami klubów parlamentarnych na temat sytuacji na Białorusi.

zdjęcie ilustracyjne
twitter.com / @PremierRP (fot. Adam Guz - KPRM)

Szef rządu zaznaczył, że Jacek Protasiewicz (KP-PSL-Kukiz'15) zaproponował utworzenie e-learningowego uniwersytetu. "Myślę, że to jest dobry pomysł i włączymy go do naszych działań" – powiedział.

Zwracał uwagę, że lider NSZZ "Solidarność" Piotr Duda stara się animować i nawiązywać kontakty ze strajkującymi pracownikami na Białorusi.

Apelujemy o dialog w ramach relacji wewnętrznych

– mówił Mateusz Morawiecki. Dodał, że nikt w Polsce nie popiera reżimu, który fałszuje wybory i zamyka opozycję.

Wspólnie apelujemy wszyscy o uwolnienie więźniów politycznych, apelujemy bardzo głośno, żeby uwolnić aresztowanych członków Rady Koordynacyjnej

– powiedział.

Jest rzeczą niedopuszczalną, by ludzie, którzy opowiadają się za wolnością, za demokracją i suwerennością Białorusi, byli przez Aleksandra Łukaszenkę zamykani w więzieniach

– dodał. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#więźniowie polityczni #aresztowania #Aleksandr Łukaszenka #opozycja na Białorusi #Białoruś #Mateusz Morawiecki

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo