Spotkanie u premiera w sprawie Białorusi. Stawili się przedstawiciele wszystkich partii

W kancelarii premiera po godz. 12 rozpoczęło się spotkanie szefa rządu Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych w sprawie sytuacji na Białorusi. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele wszystkich klubów i kół.

https://twitter.com/PremierRP

Parlamentarny klub PiS na spotkaniu reprezentują wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz wicemarszałek Senatu Marek Pęk. Z klubu Koalicji Obywatelskiej pojawili się były wiceszef MSZ Paweł Kowal, europoseł Andrzej Halicki oraz posłowie Paweł Zalewski, Adam Szłapka i Dariusz Joński.

Lewicę reprezentuje europoseł, lider Wiosny Robert Biedroń, który jest przewodniczącym delegacji europarlamentu ds. relacji z Białorusią, a także członkowie sejmowej komisji spraw zagranicznych: jeden z liderów Lewicy Razem Maciej Konieczny i wiceszef SLD Andrzej Szejna, który jest także wiceszefem delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

W spotkaniu uczestniczą też przedstawiciele klubu Koalicja Polska - PSL - Kukiz15, posłowie: Marek Sawicki, Jacek Protasiewicz oraz Paweł Szramka. W imieniu Konfederacji na spotkaniu pojawili się: szef sejmowego koła Jakub Kulesza oraz Janusz Korwin-Mikke, Robert Winnicki i Grzegorz Braun.

Choć w wielu sprawach się nie zgadzamy, to w tej odzew na razie jest bardzo dobry. Wygląda na to, że w środę będziemy konkretnie i merytorycznie rozmawiać na temat pomocy naszym sąsiadom

- napisał szef rządu w poniedziałek na Facebooku odnosząc się do spotkania.

O 12:00 w Kancelaria Premiera spotkam się z przedstawicielami klubów parlamentarnych w celu omówienia sytuacji na Białorusi.

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 26 sierpnia 2020

Już w poniedziałek, po wystosowaniu zaproszenia, przedstawiciele wszystkich klubów i kół zadeklarowali obecność, za co Morawiecki podziękował wyrażając zarazem nadzieję na zaangażowanie się w tę kwestię całej polskiej sceny politycznej.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk mówił, że podczas spotkania zostaną przedstawione działania rządu na forum krajowym i międzynarodowym, a także odbędzie się dyskusja na temat możliwych scenariuszy rozwoju sytuacji na Białorusi.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter, Facebook,

 

#Mateusz Morawiecki #Marek Pęk #Ryszard Terlecki #Paweł Kowal #Andrzej Halicki #Paweł Zalewski #Adam Szłapka #Dariusz Joński #Robert Biedroń #Maciej Konieczny #Andrzej Szejna #Marek Sawicki #Jacek Protasiewicz #Paweł Szramka #jakub kulesza #Janusz Korwin-Mikke #Robert Winnicki #Grzegorz Braun

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo