Nie ma to jak zasłużony urlop

  

Rafał Trzaskowski nie był obecny na obchodach setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej z powodu… urlopu. Prezydent stolicy 38-milionowego kraju nie mógł poświęcić jednego dnia wypoczynku, by uhonorować jedną z najważniejszych wojen w dziejach świata, symbolu bohaterstwa miasta, którym z woli jego mieszkańców zarządza.

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, wstawiła 25 sierpnia fotkę w towarzystwie Trzaskowskiego, wylewnie komentując: „Pierwszy dzień po urlopie prezydenta Trzaskowskiego i mój, stąd nasza radość, że z nową energią wracamy do pracy dla naszych ojczyzn małych i tej dużej Ojczyzny”. Wielce krzepiące to wieści, choć – mówiąc Bareją – żeby tej „nowej świeckiej tradycji” stało się zadość, prezydent grodu nad Motławą nie powinna 1 września przebywać na zasłużonych wakacjach? Wszak opozycyjni wobec obecnie rządzących prezydenci miast nie zajmują się tak błahymi sprawami, jak obchody ważnych dla Polaków rocznic historycznych. Jeśli w ten sposób były kandydat KO na prezydenta chce budować oddolny ruch społeczny, to wypada życzyć mu powodzenia. PiS może spać spokojnie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts