Cichanouska w PE o sytuacji na Białorusi: Nie ugniemy się przed próbami zastraszania

Rewolucja na Białorusi nie jest geopolityczna. Nie jest prorosyjska ani antyrosyjska, nie jest proeuropejska ani antyeuropejska - mówiła dziś w Parlamencie Europejskim kandydatka na prezydenta tego kraju w niedawnych wyborach Swiatłana Cichanouska. Wezwała do poszanowania integralności terytorialnej jej kraju.

Swiatłana Cichanouska
Marian Paluszkiewicz/Gazeta Polska

Białorusinka łączyła się z eurodeputowanymi komisji spraw zagranicznych europarlamentu z Wilna, gdzie przebywa po tym, jak musiała opuścić swoją ojczyznę.

"Białoruś jest częścią Europy, chcemy przestrzegać norm prawa międzynarodowego i chcemy zająć przysługujące nam miejsce pośród innych narodów europejskich"

- mówiła.

Jak tłumaczyła, przez ostatnie dwa tygodnie Białorusini pokazali, że nie ustąpią i nie zrezygnują, a wola obywateli nie zostanie złamana. Przekonywała, że celem protestujących jest osiągnięcie w sposób pokojowy przeprowadzenia wolnych wyborów.

"Nie ugniemy się przed próbami zastraszania, domagamy się naszych podstawowych praw, zwolnienia więźniów politycznych, zaprzestania zastraszania"

- podkreśliła.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Swiatłana Cichanouska #wybory #Białoruś #PE

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo