Tomasz Sakiewicz: „Trump stoi na czele pewnej rewolucji konserwatywnej, powrotu wartości”

"Dzisiaj napaść na Polskę to jest wojna ze Stanami Zjednoczonymi i zdaje sobie sprawę z tego Putin i każdy potencjalny agresor" - powiedział Tomasz Sakiewicz w programie "Nie da się ukryć" w TVP Info. Rozmawiając o zaczynającej się niebawem Narodowej Konwencji Republikanów, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" zauważył, że Donald Trump używa w kampanii polskich akcentów, podkreślając wolność, wiarę w Boga, wierność tradycji.

prezydent USA Donald Trump
Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Pierwszego dnia konwencji Partii Republikańskiej delegaci jednomyślnie wybrali urzędującego gospodarza Białego Domu Donalda Trumpa na jej kandydata w zaplanowanych na 3 listopada wyborach prezydenckich w USA.

Narodowa Konwencja Republikanów potrwa cztery dni, a jej główna część  rozpocznie się ok. 20:30 czasu lokalnego. Każdy dzień ma swój własny temat: Kraj Obietnic, Kraj Możliwości, Kraj Bohaterów i Kraj Wspaniałości. Pojawią się goście związani z różnymi dziedzinami życia. Wśród nich m.in. słynna antyaborcyjna aktywistka Abby Johnson, znana z filmu „Nieplanowane”.

Donald Trump nigdy nie ukrywał, że stoi na czele pewnej rewolucji konserwatywnej, pewnego powrotu tych wartości, które tworzyły cywilizację zachodnią, ale też tworzyły Amerykę. Czyli wolności, wiary w Boga, pewnej wierności tradycji, ale  bardzo szeroko pojętej

- mówił red. Tomasz Sakiewicz w TVP Info.

W programie "Nie da się ukryć" w kontekście kampanii wyborczej Donalda Trumpa, poruszono również temat spotu Trumpa, w którym wśród najważniejszych przywódców świata ukazany jest Andrzej Duda. Obok polskiego prezydenta pojawili się przywódcy innych państw. Są to między innymi królowa Elżbieta, prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, czy prezydent Francji Emmanuel Macron.

Dzisiaj Stany Zjednoczone gwarantują Polsce bezpieczeństwo. Dzisiaj napaść na Polskę to jest wojna ze Stanami Zjednoczonymi i zdaje sobie z tego sprawę Putin i każdy potencjalny agresor. Ta współpraca jest na tyle zaawansowana, żeby Polska żyła w pokoju

 - uważa redaktor naczelny Gazety Polskiej.

 Źródło: niezalezna.pl, TVP Info, twitter.com

 

#Donald Trump #Tomasz Sakiewicz #kampania wyborcza #wybory w USA

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo