30 sierpnia ruszą prace budowlane na odcinku Zgierz – Ozorków – Łęczyca na trasie kolejowej z Łodzi do Kutna. Efektem będą wygodne perony na 3 stacjach i 2 przystankach oraz dogodne połączenia między aglomeracją łódzką i magistralą Warszawa – Poznań. 

- Na czas remontu, na jednotorowej trasie wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza

 - zapowiedział Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA. 

Inwestycja między Zgierzem a Ozorkowem jest dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Modernizacja odcinka Ozorków – Łęczyca jest realizowana ze środków budżetowych. Łączna wartość prac to ok. 300 mln zł - podany PKP PLK.

- Mieszkańcy regionu podróżujący na trasie Łódź - Kutno będą mogli szybciej i sprawniej dotrzeć do celu. Pociągi pasażerskie przyspieszą z obecnych 70-90 km/h do 120 km/h. PKP PLK zapowiada też sprawniejszy przewóz towarów. W Zgierzu, Ozorkowie, Łęczycy i Sierpowie powstaną nowe funkcjonalne perony

- poinformował Rafał Wielgusiak.

Trasa Łódź - Kutno, na odcinku Łódź Kaliska – Łęczyca, zostanie przebudowana do 2022 roku. PKP PLK planują również przebudowę odcinka Łęczyca – Kutno. Po zakończeniu wszystkich prac, czas podróży z Łodzi do Kutna skróci się o ok. 15 minut.