Zniszczono wystawę IPN „TU rodziła się Solidarność” w Gdańsku. Poseł alarmuje, Dulkiewicz milczy

W Gdańsku zdewastowana została wystawa IPN "TU rodziła się Solidarność". Nie wiadomo, komu tak mocno przeszkadzała wystawa na Placu Solidarności, ale faktem jest, że głosu w tej sprawie wciąż nie zabrały władze miasta. "Na tą chwilę nie ma reakcji Prezydent Dulkiewicz na ten haniebny czyn" - przypomina poseł Kazimierz Smoliński.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. twitter @Karol Guzikiewicz

O tym, że wystawa została zniszczona poinformował na Twitterze Karol Guzikiewicz. Na zdjęciu, które zamieścił, widać porozrzucane karty wystawowe. 

- Na Placu Solidarności w Gdańsku zniszczono wystawę IPN "Tu rodziła się Solidarność". Na tą chwilę nie ma reakcji Prezydent Dulkiewicz na ten haniebny czyn. Warto mieć na uwadze, że Dulkiewicz pierwotnie nie dała zgody na umieszczenie wystawy. Dopiero po naciskach zmieniła zdanie

- przypomniał na Twitterze poseł Kazimierz Smoliński. 

W przeszłości władze Gdańska, na czele z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz, nie zgodziły się na wystawę "TU rodziła się Solidarność" na Placu Solidarności. O zgodę na postawienie ekspozycji gdański oddział IPN zwrócił się do Biura Prezydenta ds. Kultury Miasta Gdańsk, które udzielając odmowy dodatkowo zwróciło się do IPN, by w przyszłości zrezygnował z kolejnych wystaw w tym miejscu. Pod wpływem krytyki Dulkiewicz zmieniła zdanie i zezwoliła na wystawę. Sprawy wandali, którzy ją zdewastowali, jak dotychczas nie skomentowała. 

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Karol Guzikiewicz #Kazimierz Smoliński #Aleksandra Dulkiewicz #Gdańsk #„TU rodziła się Solidarność”

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo