Z OSTATNIEJ CHWILI

Agencja S&P potwierdziła rating Polski na poziomie "A-", perspektywa stabilna • • •

Eksplozja rurociągu gazowego w Syrii. "Wstępne informacje wskazują, że był to atak terrorystyczny"

Eksplozja rurociągu gazowego Arab Gas Pipeline pozbawiła prądu całą Syrię - poinformowała w poniedziałek rano syryjska agencja prasowa SANA powołując się na ministra elektryfikacji tego kraju Mohammeda Zuhaira Charbutliego. Dostawy energii są stopniowo przywracane.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com /Creative Commons CC0/geralt

Według ministra eksplozja nastąpiła na południu Syrii, na odcinku rurociągu między miejscowościami Ad Dumayr i Adra, na północny zachód od stolicy - Damaszku. Na obrazach telewizyjnych widać było duży pożar w miejscu eksplozji.

Później Charbutli powiedział agencji, że dostawy energii elektrycznej są stopniowo przywracane.

"Wstępne informacje wskazują, że był to atak terrorystyczny" - powiedział stacji telewizyjnej Ichbarija TV syryjski minister ds. ropy naftowej i bogactw naturalnych Ali Ghanim. Dodał, że rurociąg zaopatrywał w paliwo elektrownie na południu kraju oraz, że ekipy techniczne wysłano już na miejsce.

System energetyczny Syrii oparty jest na lokalnych elektrowniach zasilanych gazem lub paliwem płynnym. W przeszłości był już celem ataków, m. in. w 2013 r. kiedy został uszkodzony podczas walk armii rządowej z rebeliantami.

Rurociąg Arab Gas Pipeline prowadzi z Egiptu do Jordanii i Syrii.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

#Syria #eksplozja

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo