Nieszczelna Warta. Lechia skarciła beniaminka z Poznania

Do pokonania Warty Poznań piłkarzom Lechii Gdańsk wystarczył jeden celny strzał (1:0). W debiucie w Ekstraklasie wygłupił się napastnik klubu z Wielkopolski Michał Jakóbowski, który za dwie próby wymuszenia rzutów karnych wyleciał z boiska.

Twitter.com/LechiaGdanskSA

Warta po ćwierć wieku nieobecności w piłkarskiej elicie, w tym sezonie wróciła do Ekstraklasy i w pierwszym meczu chciała pokazać, że nie odstaje od ekskluzywnego towarzystwa. W pierwszej połowie piłkarze z Poznania, którzy swoje mecze w roli gospodarzy rozgrywają w Grodzisku Wielkopolskim, zdecydowanie dominowali. Jednak albo fatalnie pudłowali, albo zaporą nie do pokonania był bramkarz Lechii Dusan Kuciak. Słowak udowodnił, że nieprzypadkowo został wybrany najlepszym golkiperem poprzedniego sezonu.

Beniaminek walił głowa w mur, a gdańszczanie spokojnie czekali na tę jedną okazję, która przyniesie im zwycięskiego gola. I w 65. minucie się doczekali. Z lewej strony dośrodkował Rafał Pietrzak. Piłka trafiła na środek pola karnego, gdzie czekał na nią nieobstawiony Łukasz Zwoliński i mocnym strzałem nie dał szans Adrianowi Lisowi.

Przez kilka minut po stracie gola gracze Warty wyglądali jak bokser po nokaucie. Ich szanse na doprowadzenie do remisu zniweczył Michał Jakóbowski, który w głupi sposób dwukrotnie próbował nabrać sędziego i przewracał się w polu karnym Lechii. Szymon Marciniak ukarał go dwoma żółtymi kartkami, a w konsekwencji czerwoną i od 81. poznaniacy grali w osłabieniu.

Nie zasłużyliśmy na porażkę. Lechia oddał jeden celny strzał, jeden! I wygrała. My grając w dziesięciu mieli dwie, trzy bardzo dobre sytuacje, ale zabrakło wyrachowania i zimnej krwi.Jak na beniaminka graliśmy nieźle, ale patrząc na wynik, jesteśmy smutni

ocenił najbardziej doświadczony gracz Warty Łukasz Trałka, który rozegrał 370 meczów w Ekstraklasie.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Esktraklasa #Michał Jakóbowski #Łukasz Zwoliński #Dusan Kuciak #Warta Poznań #Lechia Gdańsk

Piotr Dobrowolski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo