Pięć lat temu prezydent Andrzej Duda odbył pierwszą wizytę zagraniczną

Pięć lat temu prezydent Andrzej Duda złożył w Estonii pierwszą wizytę zagraniczną, uczcił Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu w rocznicę paktu Hitler-Stalin i przekazał przesłanie o konieczności przestrzegania prawa międzynarodowego - napisał w niedzielę na Twitterze szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Twiiter

- ''Pięć lat temu prezydent Andrzej Duda złożył w Estonii pierwszą wizytę zagraniczną, uczcił Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu w rocznicę paktu Hitler-Stalin i przekazał przesłanie o konieczności przestrzegania prawa międzynarodowego'' 

- napisał w niedzielę na Twitterze szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Szczerski wskazał, że to przesłanie jest aktualne do dzisiaj. Do wpisu załączył zdjęcie wysiadającego z samolotu prezydenta.

81 lat temu w Moskwie przedstawiciele dwóch totalitarnych mocarstw - minister spraw zagranicznych III Rzeszy Joachim von Ribbentrop oraz ludowy komisarz spraw zagranicznych ZSRR, pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych (premiera) Wiaczesław Mołotow - podpisali w obecności Stalina sowiecko-niemiecki pakt o nieagresji wraz z tajnym protokołem dodatkowym, zawierającym rozgraniczenie stref interesów w Europie Środkowej i Wschodniej, oznaczające faktyczny rozbiór Polski.

W 2008 r. Parlament Europejski ustanowił 23 sierpnia Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Krzysztof Szczerski #Pakt Hitler-Stalin #pakt Ribbentrop-Mołotow #Andrzej Duda #Estonia #Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo