Wirtualna Bitwa Warszawska na Helu. Każdy może wziąć udział w wielkim triumfie Polaków

Hel znalazł się w gronie 11 miast w Polsce, które odwiedzi Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" z pokazami filmu "Wiktoria 1920". Ta produkcja fabularna zrealizowana jest w technologii VR 3D. Jej premiera odbyła się 14 sierpnia, a już 26 sierpnia odbędą się projekcje w Helu.

Wirtualna Bitwa Warszawska na Helu
Fot. C. Pomykało // niepodlegla.gov.pl

Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa" to stworzona przez Fundację Koncept Kultura we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa" przestrzeń, w której popularyzowana jest historia Polski za pomocą technologii Virtual Reality.

W klimatyzowanej kopule sferycznej o średnicy 8 metrów i wysokości 4,5 metra czekają na widzów obrotowe fotele i urządzenia VR. Dzięki nim widzowie całkowicie przenoszą się w wirtualny świat wydarzeń sprzed lat, które rozgrywają się wokół nich. Obracając się na fotelu, obserwują akcję oczami jednego z bohaterów, będąc niejako w jej centrum. Nowoczesna technologia produkcji sprawia, że naprawdę ma się wrażenie fizycznego uczestnictwa w filmowych przygodach

- mówi Anna Osiadacz z Fundacji Koncept Kultura.

Widzowie mogą się poczuć jakby sami uczestniczyli w wydarzeniach

Projekt podczas tegorocznej trasy odwiedzi 11 miast: Płock, Grodzisk Mazowiecki, Brwinów, Sulejówek, Gniezno, Wrocław, Poznań, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Legionowo. W dniach 26–29 sierpnia wirtualną podróż będzie można odbyć w Helu.

Fabuła filmu "Wiktoria 1920" opowiada o zmaganiach Polaków z bolszewikami w sierpniu 1920 r. Widz jest częścią grupy, która ma specjalną misję do wykonania.

W fabułę filmu VR wprowadzi widzów krótki multimedialny pokaz opatrzony komentarzem historycznym i wypełniony oryginalnymi zdjęciami sprzed 100 lat.

Seanse odbywać się będą co półtorej godziny w kopule sferycznej na Bulwarze Nadmorskim w Helu w dniach 26–29 sierpnia w godzinach 12.00 – 20.00 (ostatni seans rozpoczyna się o godzinie 18.30). Pokaz trwa ok. 50 minut. Rezerwacji można dokonywać na stronie www.konceptkultura.pl

Uczestników wydarzenia w momencie przebywania w Wirtualnym Teatrze Historii "Niepodległa" obowiązuje specjalny Regulamin oraz szereg zabezpieczeń (zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego i odpowiednich służb) związanych z zasadami zachowania w związku z potencjalnym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2).

Każdy uczestnik jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa oraz samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej (maski, chusty, opaski)

- przypomina Anna Osiadacz.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Wiktoria 1920 #Bitwa Warszawska #wirtualna bitwa warszawska

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo