Agresywny pies i jego właściciel - o tym nagraniu mówi cała Polska. Jest reakcja policji

- Ten s****n wyprowadza tego potwora bez smyczy i kagańca. W pobliżu są małe dzieci. Gość nie kontroluje psa ani siebie – napisał na Twitterze jeden z użytkowników serwisu, zamieszczając wideo z zajścia na jednym z krakowskich osiedli. Sprawę skomentowała policja.

Twitter.com/@Arbuziasty1 [screenshot]

Jak podaje internauta, na osiedlu Avia w Krakowie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Na filmie umieszczonym w mediach społecznościowych widać, jak bulterier atakuje innego psa, zaciskając na nim zęby.

Właściciel atakowanego psa, jak i tego agresywnego usiłują rozdzielić zwierzęta i wyjąć mniejszego czworonoga z uścisku.

Gdy udaje się oswobodzić małego pieska, właściciel agresywnego psa atakuje osobę, która kameruje całe zdarzenie i jednocześnie zwraca mu uwagę na niewłaściwe pilnowanie swojego pupila. Po chwili zaczyna się szamotanina. Padają wyzwiska.

Ze względu na liczne wulgaryzmy nie zamieszczamy nagrania. Można je zobaczyć tutaj.

Autor tweeta chce namierzyć właściciela agresywnego psa. Film został umieszczony w mediach społecznościowych. W kwestii zajścia wypowiedziała się policja. Rzecznik małopolskiej komendy Sebastian Gleń w rozmowie z Radiem Kraków zapewnił, że sprawę rozpoznaje już miejski komisariat policji w Krakowie.

Można wstępnie stwierdzić, że  złamane zostały przepisy, które mówią o   nakazanych środkach ostrożności przy trzymaniu psa. Jeśli chodzi o rękoczyny i zniewagi, są to przestępstwa prywatnoskargowe. Pokrzywdzony musiałby złożyć zawiadomienie, by nadać temu bieg

– powiedział Gleń.

„Nagranie będzie analizowane” – dodał.

Policja przypomniała, że „psy ras szczególnie niebezpiecznych powinny być prowadzone zawsze na smyczy i w kagańcu”. Zaznaczył, że policja ma ustalić, czy pies widoczny na nagraniu należy do jednej z takich ras.

Film wywołał poruszenie wśród internautów.

 

 Źródło: niezalezna.pl, radiokrakow.pl

 

#policja #niebezpieczeństwo #Kraków #agresja #pies

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo