Wybrał urlop, zamiast państwowych uroczystości. "Trzaskowski woli tematy związane z LGBT"

Warszawski radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Mazurek w rozmowie z portalem Niezalezna.pl ocenił, że tłumaczenia dotyczące absencji Rafała Trzaskowskiego w obchodach 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej to szukanie wymówek. Według niego prezydent Warszawy po prostu nie chciał brać w nich udziału. - Wydaje mi się, że Bitwa Warszawska to po prostu nie jest temat bliski panu prezydentowi - ocenił.

Rafał Trzaskowski,
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski od 10 sierpnia do 23 sierpnia przebywa na urlopie wypoczynkowym

- poinformował wydział prasowy ratusza, odpowiadając na pytania dotyczące nieobecności Rafała Trzaskowskiego w Warszawie 15 sierpnia, w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Wcześniej ratusz tłumaczył, że prezydent nie był obecny, ponieważ nie otrzymał zaproszenia.

Do tych tłumaczeń w rozmowie odniósł się w rozmowie z portalem Niezależna.pl Piotr Mazurek, warszawski radny Prawa i Sprawiedliwości. 

- Wydaje mi się, że to jest takie dosyć żenujące szukanie wymówek. Natomiast gdyby pan Rafał Trzaskowski chciał, to z pewnością wziąłby udział w bardzo wielu obchodach związanych z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej. Myślę, że tej chęci jednak po stronie miasta i jego włodarza, po prostu zabrakło 

- ocenił.

- Wydaje mi się, że Bitwa Warszawska to po prostu nie jest temat bliski panu prezydentowi. Jemu zdecydowanie bliższe są tematy związane z LGBT, różnego rodzaju wojenkami światopoglądowymi, lewicą obyczajową. Przypominam, że pan Rafał Trzaskowski bardzo zajadle bronił Armii Ludowej i komunistycznych nazw ulic, które cały czas dzięki Platformie Obywatelskiej w stolicy funkcjonują. Sądzę, że Bitwa Warszawska nie jest pierwszorzędnym tematem, jeżeli chodzi o politykę historyczną ratusza

- stwierdził Piotr Mazurek. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#LGBT #Bitwa Warszawska #15 sierpnia #Warszawa #Piotr Mazurek #Rafał Trzaskowski

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo