Trzaskowskiego zabrakło na uroczystościach 15 sierpnia. "Prezydent przebywa na urlopie"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski od 10 sierpnia do 23 sierpnia przebywa na urlopie wypoczynkowym - poinformował wydział prasowy ratusza, odpowiadając na pytania dotyczące nieobecności Rafała Trzaskowskiego w Warszawie 15 sierpnia, w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Wcześniej rzeczniczka magistratu napisała na Twitterze, że Rafał Trzaskowski był nieobecny, bo... nie dostał zaproszenia.

Rafał Trzaskowski / fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Temat nieobecności Trzaskowskiego w Warszawie w sobotę, podczas obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego w interpelacji poruszył warszawski radny PiS, wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Jego zdaniem prezydent miasta udział w obchodach rocznicy starcia z 1920 roku ograniczył do "krótkiego filmu zamieszczonego w mediach społecznościowych".

Głos w tej sprawie zabrała rzeczniczka magistratu Karolina Gałecka, która poinformowała w środę na Twitterze, że prezydent Warszawy nie otrzymał zaproszenia na państwowe obchody rocznicy na placu Piłsudskiego i dlatego władze miasta w nich nie uczestniczyły. W innych wydarzeniach - jak wskazała - udział brali wiceprezydenci. Przedstawiciele miasta obecni byli na uroczystościach m.in. w stolicy, Radzyminie, Nieporęcie i Ossowie.

Rzeczniczka zaznaczyła ponadto, że miasto z uwagi na epidemię zorganizowało skromne uroczystości. Radny Poboży odpowiedział jej na Twitterze, że Trzaskowskiego nie było na żadnych uroczystościach tego dnia, nawet tych skromnych, ani w ogóle w Warszawie.

W piątek wydział prasowy ratusza potwierdził, że 15 sierpnia Trzaskowski był na urlopie.

- Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski w okresie od dnia 10.08.2020 r. do dnia 23.08.2020 r. przebywa na urlopie wypoczynkowym

 - przekazał zastępca rzeczniczki Tomasz Kunert.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Rafał Trzaskowski #Warszawa #Bitwa Warszawska #15 sierpnia #ratusz #prezydent

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo