Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem. Karczewski: "Wirus nie urlopuje. Musimy się ogarnąć"

"Wirus nie urlopuje. Ministrowi samemu będzie trudno opanować epidemię. Musimy wszyscy ogarnąć się" - napisał na Twitterze senator Stanisław Karczewski w odpowiedzi na wiadomość o 903 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. O mobilizację w walce z epidemią apelował też nowy minister zdrowia Adam Niedzielski.

Stanisław Karczewski
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 903 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To największy dobowy przyrost zachorowań od początku epidemii.

Jak podał resort nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem pochodzą z województw: śląskiego (168), małopolskiego (156), mazowieckiego (146), pomorskiego (89), wielkopolskiego (77), łódzkiego (49), podkarpackiego (46), kujawsko-pomorskiego (31), dolnośląskiego (30), warmińsko-mazurskiego (30), opolskiego (25), świętokrzyskiego (22), lubelskiego (21), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (6) i z lubuskiego (1).

Resort poinformował także o śmierci 13 chorych na COVID-19 w wieku od 64 lat do 92 lat. Do zgonów doszło w Krakowie, Grobli, Łańcucie, Siedlcach, Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim, Gliwicach, Tychach, Poznaniu i w Gdańsku.

Większość osób – jak przekazało Ministerstwo Zdrowia – miało choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 60 281, zmarło 1938 chorych. Dane te wzbudzają coraz większy niepokój. 

- Dzisiaj 903 nowe przypadki COVID-19. Dużo. Wirus nie urlopuje. Ministrowi samemu będzie trudno opanować epidemię. Musimy wszyscy ogarnąć się. Maseczki, dystans, dezynfekcja rąk

- przypomniał na Twitterze senator Stanisław Karczewski.

Wcześniej o walce z epidemią wspominał również nowy minister zdrowia Adam Niedzielski. 

- Obiecuje ze swojej strony otwartość, współpracę i determinację ale pandemię pokonamy tylko razem. Wszystkie ręce na pokład!

- napisał.

 

 


Źródło: PAP, twitter, niezalezna.pl

#koronawirus #Stanisław Karczewski

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo