Prowokacja nagrana z kilku metrów

  

Na nagraniu udostępnionym na portalu vod.gazetapolska.pl widać, jak prowokatorzy zaczynają działać na początku Marszu Niepodległości. Wcześniej policyjni tajniacy nagrani w 1 sekundzie filmu, po lewej stronie, wraz z oddziałem policji, a następnie w 1:14 i później. Atak prowokatorów - 2:30.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: vod.gazetapolska.pl

Wczytuję komentarze...

Inicjatywa Trójmorza przykładem dla Unii. „To wspólny interes państw, które szanują się nawzajem”

Zdjęcie ilustracyjne / By Krzysztof Sitkowski - Kancelaria Prezydenta RP, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85017462

  

Region Trójmorza to 112 mln mieszkańców, 11 proc. PKB całej UE i 25 proc. jej powierzchni. Stanowi on ogromny potencjał gospodarczy, a także polityczny. Jednym z celów projektu jest rozwój infrastruktury transportowej, energetycznej i cyfrowej. - Przykładem tego jak powinna rozwijać się Unia Europejska jest Inicjatywa Trójmorza - ocenił dzisiaj szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski w Krasiczynie (Podkarpackie) podczas konferencji "Europa Karpat".

Szczerski uczestniczył w panelu "Jakiej Europy chcemy? Jak zreformować Unię?".

[polecam:https://niezalezna.pl/301371-fundusz-trojmorza-wesprze-inwestycje-w-regionie]

"Przykładem tego jak powinna rozwijać się Unia Europejska jest Inicjatywa Trójmorza. Ona się rozwija w takim modelu, jakim był pierwotnie model integracji europejskiej"

– mówił szef gabinetu prezydenta. Podkreślił, że oznacza to "wspólny interes państw, które szanują się nawzajem".

"[Państwa-red.] zachowują swoją odrębność, ale jednak pracują razem nad wspólnymi działaniami, rozwijają się dynamicznie, powołują konkretne projekty infrastrukturalne, transportowe, energetyczne. A potem do tego dobudowują w sposób naturalny instytucje ekonomiczne, takie jak Fundusz Trójmorza, jak wspólny indeks giełdowy"

– powiedział Szczerski.

[polecam:https://niezalezna.pl/299095-fundusz-trojmorza-zmniejszy-skutki-spowolnienia]

Jego zdaniem, 12 krajów Inicjatywy Trójmorza "tworzą dynamiczną wspólnotę w części Unii Europejskiej". Jak dodał, te kraje pokazują, że w projekcie Europy, która przeżywa kryzys, jest miejsce na nowe pomysły. "Takie, które pokazują jak można w przyszłości rozwijać integrację europejską - właśnie poprzez takie konkretne modele współpracy, które są zbudowane na realnym wspólnym interesie państw" - zaznaczył szef gabinetu prezydenta RP.

Inicjatywę Trójmorza nazwał "dynamiczną wspólnotą aspiracji". 

"Jesteśmy wspólnotą, mamy dynamikę gospodarczą. Mamy także aspiracje do tego, żeby się rozwijać"

– podkreślił Szczerski.

Inicjatywę Trójmorza tworzą trzy kraje bałtyckie - Litwa, Łotwa, Estonia, cztery państwa Grupy Wyszehradzkiej - Polska, Słowacja, Czechy i Węgry oraz Słowenia, Chorwacja, Rumunia, Bułgaria i Austria.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts