Koronawirus w stacji dializ. Jedenaście osób na kwarantannie

W woj. warmińsko-mazurskim zanotowano w czwartek przypadek zakażenia koronawirusem pacjenta stacji dializ przy szpitalu wojewódzkim w Olsztynie. Z powodu kontaktu z zakażonymi kwarantanną zostali objęci też pensjonariusze DPS-u w Szczytnie.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

O nowych przypadkach potwierdzonego zakażenia poinformował rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. Wśród zakażonych jest osoba dializowana w stacji dializ przy szpitalu wojewódzkim w Olsztynie, dlatego kwarantanną objęto 11 innych dializowanych osób. Służby sanitarne ustalają z iloma osobami mogły one mieć kontakt.

Służby sanitarne zadecydowały o objęciu kwarantanną DPS-u w Szczytnie, bo przychodził tam ksiądz, u którego potwierdzono zakażenie, i pielęgniarka z miejscowego szpitala, u której także potwierdzono koronawirusa.

Wymazy od pensjonariuszy DPS-u będą pobierane w przyszłym tygodniu, na razie zostały wydane decyzje o kwarantannie osób, które mogły się zetknąć z chorymi

 – powiedział rzecznik wojewody, przyznając, że w Szczytnie i w okolicach kwarantanna może objąć ok. 400 osób.

Z powodu potwierdzenia zakażenia u księdza, który był niezwykle aktywny (ma m.in. firmę pogrzebową), w Szczytnie i w okolicach zapanował popłoch. W lokalnym "Tygodniku Szczytno" apel o spokój i zachowywanie zasad bezpieczeństwa wystosował w czwartek szef miejscowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Zapowiedział on także zwołanie sztabu kryzysowego, który omówi sytuację epidemiczną w tym mieście. Kilka dni temu koronawirusa potwierdzono u kilku pacjentów szpitala w tym mieście i u dwóch osób z personelu medycznego. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus #epidemia #stacja dializ #zakażenie #ksiądz

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo