Joński zakłócił konferencję byłego ministra zdrowia. Domagał się spotkania w duecie ze Szczerbą!

Poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński postanowił zakłócić konferencję byłego ministra zdrowia. Kiedy Łukasz Szumowski rozmawiał z dziennikarzami, polityk PO wpadł i... domagał się odpowiedzi na swoje pytania. A także spotkania, na które chciał przyjść z posłem Michałem Szczerbą.

Dariusz Joński
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska; twitter.com

Pytany o to, jaka osoba powinna po nim przejąć funkcję, czy bardziej menadżer, czy polityk, czy lekarz stwierdził, że powinien to być, ktoś, kto zna system ochrony zdrowia, umie zarządzać dużym zasobem ludzkim i jest dobrym menadżerem. "I myślę, że każdy minister musi być politykiem" - dodał.

Wyjaśnił też, że obie rezygnacje w ministerstwie, czyli jego oraz jego zastępcy - Janusza Cieszyńskiego, który podał się do dymisji w poniedziałek, miały odbyć się tego samego dnia. "Była taka rozmowa. Ja przesunąłem rezygnację na wtorek" - powiedział.

Rozmowę Łukasza Szumowskiego z dziennikarzami zakłócił poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński.

Najpierw jedynie przysłuchiwał się rozmowie, stojąc za plecami dziennikarki, a następnie... zaczął zadawać pytania. Między innymi o to, czy Szumowski "choć raz znajdzie czas", by spotkać się bezpośrednio z nim i Michałem Szczerbą, by wyjaśnić sprawę zakupu sprzętu medycznego w czasie epidemii.

- Zadawaliśmy przez 1,5 miesiąca pytania i ani razu pan nie znalazł czasu, by się z nami spotkać i porozmawiać w ministerstwie. Pytaliśmy, gdzie są pieniądze za respiratory, gdzie są pieniądze za maski

 - mówił do Szumowskiego.

Szumowski spokojnie oznajmił, że odpowiedzi były udzielane w takim trybie, w jakim przewiduje to ustawa. "Z całym szacunkiem, nie ma nigdzie takiego zapisu, by minister spotykał się z posłami" - wyjaśnił. Dodał, że chętnie z posłami spotka się teraz w Sejmie. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Łukasz Szumowski #Dariusz Joński

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo