Premier potwierdził: Siatkarskie Mistrzostwa Europy mężczyzn w Krakowie, Katowicach i Gdańsku!

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił wsparcie rządu w organizacji dwóch wielkich imprez siatkarskich w kraju - mistrzostw Europy mężczyzn 2021 i mistrzostw świata kobiet 2022. Poinformował, że pierwsza z nich odbędzie się w trzech polskich miastach - w Krakowie, Gdańsku i Katowicach. Z kolei mistrzostwa świata kobiet odbędą się w Polsce i Holandii.

https://twitter.com/SPORT_GOV_PL

Polska gości ważne imprezy dla siatkarzy i siatkarek. W przyszłym roku będziemy gospodarzami mistrzostw Europy mężczyzn. Odbędą się one w trzech miastach w Polsce - w Krakowie, Gdańsku i Katowicach. Mam marzenie, żeby tu w Katowicach odbył się finał

 - powiedział Morawiecki w trakcie konferencji pod Spodkiem.

Przed jedną z najważniejszych hal dla polskiej siatkówki premier wyraził nadzieję, że reprezentacja powalczy znowu o złoto.

Cieszę się, że poszliśmy w tak dobrym kierunku w siatkówce i będziemy mogli powalczyć o złoto. Tak jak Hubert Wagner powiedział - interesuje nas tylko złoto

 - dodał i zapewnił: "Ze strony rządu zapewniamy środki na licencje, żeby te zawody odbyły się na najwyższym poziomie. Cieszę się, że w Polsce odbywają się takie wydarzenia sportowe".

W grudniu 2019 roku Polska wspólnie z Czechami, Estonią i Finlandią wybrana została na gospodarza ME 2021 w siatkówce mężczyzn. W naszym kraju ma zostać rozegranych większość meczów - 15 spotkań grupowych, cztery spotkania 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, oba półfinały, a także spotkanie o brązowy medal i finał.

Dziękuję Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za wspieranie polskiego sportu. Dzięki temu między innymi w Polsce odbędzie się walka o najważniejsze tytuły. Wierzę, że w Katowice Biało-Czerwoni wywalczą mistrzostwo Starego Kontynentu

 - powiedziała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Z kolei mistrzostwa świata kobiet mają się odbyć w Polsce i Holandii w 2022 roku. Główną areną imprezy będzie stadion w Arnhem. W Holandii mają się odbyć mecze otwarcia i finał.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#ministerstwo sportu #mistrzostwa świata #mistrzostwa europy #siatkówka #siatkówka kobiet #sport #współorganizator

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo