Trzaskowski nieobecny na obchodach stulecia Bitwy Warszawskiej. Poboży: To dalece niestosowne

Warszawski radny PiS, wiceszef MSWiA Błażej Poboży skierował do ratusza interpelację, w której pyta o przyczyny nieobecności prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego podczas obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego. "Niestety po raz kolejny przekonuję się, że to tylko puste słowa, za którymi nie stoją czyny" - stwierdził Poboży

Rafał Trzaskowski
Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

Uważam to za dalece niestosowne i oczekuję przedstawienia powodów pana nieobecności w Warszawie w dn. 15 sierpnia br.

- czytamy w interpelacji, którą Poboży złożył we wtorek.

Warszawski radny zwrócił uwagę, że prezydent miasta udział w obchodach setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej ograniczył do "krótkiego filmu zamieszczonego w mediach społecznościowych".

Mówi pan w nim, że 'Warszawa pamięta o swoich obrońcach'. Szkoda, że pan nie pamiętał

- napisał.

Poboży wskazał, że Trzaskowski w rozlicznych wystąpieniach mówi o przywiązaniu do historii i tradycji Warszawy. "Deklaruje pan, że rozumie znaczenie szczególnych dla naszego narodu dat i symboli. Niestety po raz kolejny przekonuję się, że to tylko puste słowa, za którymi nie stoją czyny" - podkreślił.

Wiceminister przypomniał, że jako radny podobną interpelację składał w związku z absencją prezydenta stolicy podczas obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Minęło pół roku, a pan pomija kolejne, może nawet ważniejsze z uwagi na okrągłą rocznicę święto

- dodał.

Zastępca rzecznika ratusza Tomasz Kunert nie potrafił odpowiedzieć, czy w którymś z wydarzeń z 15 sierpnia w stolicy Trzaskowski brał udział. Z informacji dostępnych w mediach wynika, że nie. Kunert zapowiedział, że odpowie na to pytanie niebawem.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Bitwa Warszawska 1920 #obchody rocznicy #Rafał Trzaskowski #nieobecność #Błażej Poboży

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo