Premier wyróżnił młodego YouTubera. "Róbcie swoje, nigdy się nie poddawajcie"

Premier Mateusz Morawiecki zachęca młodych popularyzatorów historii do kontynuowania swojej pasji. "Róbcie swoje, nigdy się nie poddawajcie" - podkreślił we wtorek szef rządu, który na Facebooku udostępnił film 12-letniego Gabriela Wójtowicza.

YouTube/@FoxOR

"Napisał do mnie 12-letni Gabriel Wójtowicz, który poprosił o +łapkę w górę+ dla swojego filmu. Odwiedza w nim miejsca związane z Bitwą Warszawską, opowiada ich historię i składa osobisty hołd bohaterom tamtych wydarzeń" - napisał Morawiecki.

"Postanowiłem udostępnić jego film, żeby wyrazić mój szacunek dla Gabriela i tysięcy twórców oddolnych inicjatyw historycznych. To dzięki ich pasji i bezinteresownej pracy jesteśmy dojrzalszą wspólnotą. Taką, która myśli historycznie, wyciąga wnioski z porażek i czerpie siłę ze zwycięstw. 100 lat po zwycięstwie nad bolszewikami i prawie 40 lat po podpisaniu porozumień sierpniowych naprawdę możemy się czuć dumnym, silnym narodem" - podkreślił premier.

"Dziękuję Gabrielowi, dziękuję wszystkim młodym popularyzatorom polskiej historii. Róbcie swoje, nigdy się nie poddawajcie" - dodał.

 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Mateusz Morawiecki #Gabriel Wójtowicz #Gabriel Wójtowicz YouTube #Bitwa Warszawska

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo