Antifa prowokuje we Wrocławiu

  

Nieznani sprawcy, najprawdopodobniej członkowie Antify zniszczyli wczoraj kibicom Śląskiego WKS 70 - metrową flagę z napisem "Cześć i chwała bohaterom" i wymalowali na murach miasta antypolskie oraz inne prowokujące kibiców Śląska, obleżywe,napisy. Transparent wraz z innymi elementami patriotycznymi nawiązującymi do jutrzejszego Święta Niepodległości miał być zaprezentowany dziś podczas meczu z Piastem Gliwice.

„Codzienna” ustaliła, że przez całą noc kibice Śląska rekonstruowali przygotowaną przez miesiąc oprawę – udało się. Nie jest tak idealnie, jak miało być, ale transparent pojawi się na dzisiejszym meczu – zapewniają w rozmowie z naszym reporterem kibice Śląska. Początek spotkania  o 15:45. Przed meczem wystąpi m.in. raper Tadek, który wykona dwa utwory ze swojej nowej płyty "Prawda niewygodna" oraz zaintonuje hymn Polski.

Fani Śląska znani są z akcentowania patriotyzmu podczas meczów swojej drużyny. 2 sierpnia w czasie meczu eliminacji Ligi Mistrzów ze szwedzkim zespołem Helsingborg upamiętnili Powstanie Warszawskie.  Zaprezentowali wówczas olbrzymi, umieszczony na biało-czerwonej fladze o rozmiarze 70 na 20 napis: „Niech mówią, że klęska. Że czcić nie należy. Śląsk Wrocław jest dumny z powstańczych żołnierzy

Sprawcami dewastacji oprawy oraz antypolskich napisów są najprawdopodobniej członkowie lokalnej Antify. Przypomnijmy, że odpowiedzialne za kontrolowanie lewackich bojówek służby specjalne oraz policja, masowo nachodzą i inwigilują ludzi przygotowujących się do wyjazdu na jutrzejszy Marsz Niepodległości. Nachodzeni przez policje są kibice, członkowie klubów „Gazety Polskiej”, lokalni politycy PiS. Nękanie nie ominęło nawet Węgrów, których zatrzymano na warszawskim lotnisku Modlin. Wśród zatrzymanych było dwóch posłów do węgierskiego parlamentu i kilku radnych samorządowych. Węgrzy zapowiadają złożenie skargi do Komisji Praw Człowieka.

O reakcjach na ekscesy środowisk lewackich nie słychać. Widoczne są jedynie ich wybryki i prowokacje.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Nowy premier Bośni i Hercegowiny

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Parlament Bośni i Hercegowiny ponad rok po wyborach wybrał premiera dzięki kompromisowi ogłoszonemu w zeszłym miesiącu przez przywódców trzech wspólnot narodowościowych kraju. Szefem rządu został serbski ekonomista, 58-letni Zoran Tegeltija.

Były minister finansów Republiki Serbskiej, która wraz z federacją bośniacko-chorwacką tworzy Bośnię i Hercegowinę, uzyskał w głosowaniu poparcie 28 deputowanych Izby Reprezentantów, 42-osobowego centralnego parlamentu BiH.

Wybory w Bośni i Hercegowinie odbyły się w październiku 2018 roku, ale kandydatura Tegeltii została zaproponowana przez trzyosobowe Prezydium BiH, pełniące rolę kolegialnego szefa państwa, dopiero w listopadzie 2019 roku, ponieważ jego członkowie, reprezentujący trzy narodowości - Serbów, Chorwatów i Bośniaków, nie mogli dojść do porozumienia co do formy współpracy z NATO.

Oczekuje się, że centralny rząd Bośni i Hercegowiny zostanie powołany do końca bieżącego roku.

- Musimy pracować z poświęceniem, aby nadrobić stracony czas, uchwalić przyszłoroczny budżet, reaktywować zamrożone inwestycje i doprowadzić do wzrostu gospodarki

- oświadczył Tegeltija, członek rządzącego w Republice Serbskiej Związku Niezależnych Socjaldemokratów (SNSD).

Kandydaturę Tegeltii na prezydenta wysunął lider SNDS, Milorad Dodik, który jest serbskim członkiem Prezydium BiH.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl