Media głównego nurtu przedstawiały rosyjską wersję historii. Dr Rydliński: Dziwi mnie takie działanie

Na portalu Onet w dniu 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej pojawiły się szkalujące teksty atakujące stronę Polskę. Portal tego dnia przedstawiał rosyjską wersję historii. Podobne teksty pojawiły się na stronie Newsweeka. - Dziwi mnie to, że polskie media wpisują się w tego typu narrację - ocenił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Telewizja Republika

Dr Bartosz Rydliński podkreślił, że był zaskoczony, widząc artykuły atakujące Polskę w dniu 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej na portalu Onet.

Zaznaczył, że w takim dniu powinno się kłaniać zwycięzcom, "tym, którzy uchronili Polskę i Europę przed bolszewicką nawałą'.

- Gdybym taki tekst przeczytał w języku rosyjskim na głównym portalu Federacji Rosyjskiej, to bym się nie zdziwił. Oczywiste jest, że każde państwo prowadzi swoją politykę historyczną. Dziwi mnie to, że polskie media wpisują się w tego typu narrację. Dziwi mnie również, że bardzo szanowany - również przez nas, jako ludzi nauki - ośrodek KARTA doszedł do wniosku, że to jest moment, w którym należy tę tematykę poruszyć 

- stwierdził politolog. 

 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Dr Bartosz Rydliński #UKSW #Rosja #Onet #historia #Bitwa Warszawska

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo