Tęcza znaczy atak

  

W Warszawie rozwieszono plakaty z postacią artystki Abakanowicz i jej cytatem: „Nie odtwarzam rzeczywistości. Polemizuję z nią”. Chwilę zastanowiłem się nad przypadkową i niezamierzoną prawdą tego stwierdzenia.

Pozostawiając z boku samą Abakanowicz, słowa te można uznać za swoiste motto współczesnej lewicy. Bo co jest konieczne, żeby wiernie odtworzyć rzeczywistość? Trzeba ją zrozumieć i poznać. A to ostatnie, na co ma ochotę nasza lewica. Bo i prawda jest taka, że z rzeczywistością dużo łatwiej się polemizuje. Awanturuje, projektuje na nowo etc.

Wtedy nie trzeba jej znać, nie trzeba jej rozumieć. Zamiast namysłu nad tym, czym tak naprawdę jest, ile w sobie zawiera, zamiast poczucia, że tego ogromu tak naprawdę nigdy nie pojmiemy w całości, można zacząć wrzeszczeć kilka idiotycznych sloganów i poczuć się panem tego świata, kimś lepszym. Widać to szczególnie dziś, podczas kolejnych profanacji religijnych, które urządzają nam skrajnie lewicowe grupy. Wycierają sobie usta słowami o potrzebie tolerancji, o tym, że należy zrozumieć różne wrażliwości, a sami z premedytacją plują na to, co dla tylu z nas jest najważniejsze. Niech będzie, że dla nich Krzyż to tylko dwa złożone patyki. Tylko oni nawet nie starają się nas zrozumieć. Chcą tylko polemiki. Obnoszą się ze swoją ignorancją i pogardą. W internecie widziałem, gdy jeden z manifestantów z dumą napisał: „Tęcza znaczy atak”. Ma rację. Jedyne co dziwi, to fakt, że jest z tego dumny. Z tego, że tęcza jest dziś odbierana jako agresja. Jako kpina i pogarda wobec tego, co dla milionów Polaków najświętsze. Faktycznie, dziś tęcza znaczy niezrozumienie. Tęcza równa się profanacja. Ale mowa tu o bardzo konkretnej tęczy – tej pozbawionej jednego koloru, wykorzystywanej dziś jako sztandar nowej rewolucji, związanej z LGBT. A od tej normalnej tęczy niech się może lewaccy aktywiści odczepią. Bo ona jest właśnie elementem rzeczywistości. Tej zwyczajnej. Rzeczywistości, którą gardzą nowi rewolucjoniści.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts