Premier rozmawiał z Cichanouska: „Zapewniłem, że Białorusini mają pełne wsparcie Polski”

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał dziś z kandydatką w wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłaną Cichanouską. Zapewniłem, że Białorusini mają pełne wsparcie Polski – zarówno w dążeniu do wolności, jak i codziennym życiu w Polsce – napisał na Twitterze szef rządu.

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Rozmawiałem telefonicznie ze Swiatłaną Cichanouską. Zapewniłem, że Białorusini mają pełne wsparcie Polski zarówno w swoim dążeniu do wolności ojczyzny, jak i codziennym życiu w Polsce. Dziś, 40 lat po porozumieniach sierpniowych, ta solidarność jest nam znów potrzebna

- napisał na Twitterze szef rządu.

Po wyborach prezydenckich na Białorusi, które według oficjalnych wyników po raz kolejny wygrał rządzący od 26 lat Aleksander Łukaszenko, w wielu miastach tego kraju wciąż trwają protesty przeciw domniemanym fałszerstwom wyborczym. Odkąd trwają manifestacje, zatrzymano, w tym w wielu przypadkach brutalnie, ok. 7 tys. osób.

Kontrkandydatka Łukaszenki, przebywająca obecnie na Litwie, Cichanouska oświadczyła w poniedziałek, że jest gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność i wystąpić w charakterze lidera narodowego. 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Białoruś #Swiatłana Cichanouska #premier #PMM #Mateusz Morawiecki #rząd #Polska

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo