Jak poinformował st. asp. Norbert Cibor z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, większość wykroczeń związana była z przekroczeniem prędkości. Odnotowano 693 takie przypadki, z czego 26 – dotyczyło przekroczenia prędkość powyżej 50 km na godzinę na obszarze zabudowanym.

Tak było m.in. na terenie gminy Troszyn (pow. ostrołęcki), gdzie zatrzymany przez grupę SPEED kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o blisko 90 km na godzinę. "Kierujący poza utartą uprawnień otrzymał mandat w wysokości 500 złotych, a do jego konta zostało dopisanych dziesięć punktów karnych" – przekazał Cibor.

Policjanci w ciągu minionego tygodnia nałożyli w sumie ponad 787 mandatów, a w 26 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Zatrzymano 28 praw jazdy oraz 50 dowodów rejestracyjnych. Siedmiu z zatrzymanych kierowców było pijanych, a dwóch - kierowało pojazdem pomimo orzeczonego zakazu.

Grupa SPEED to doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z 12 jednostek garnizonu mazowieckiego, mający do dyspozycji radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. W swojej pracy wykorzystują również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu. Cechą charakterystyczną patroli SPEED jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Patrole SPEED mogą się pojawić na każdej drodze na Mazowszu.