Udaremniono przemyt papierosów na granicy z Ukrainą

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt papierosów przez przejście graniczne z Ukrainą w Medyce na Podkarpaciu. W wykryciu kontrabandy pomógł pies służbowy Lucy.

pixabay

Jak poinformowała rzeczniczka prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, przemyt został wykryty w autobusie, który wjeżdżał do Polski.

- W czasie kontroli pojazdu funkcjonariuszom towarzyszyła 4-letnia suczka Lucy. W miejscach zaznaczonych przez jej czujny nos, funkcjonariusze wykryli 450 paczek papierosów. Towar ukryty przed kontrolą celną znajdował się w tylnej ścianie pojazdu

- dodała.

W związku z wykryciem papierosów dwóch obywateli Ukrainy w wieku 31 i 35 lat ukaranych zostało mandatami na łączną kwotę 10,4 tys. zł.

Jak podkreśliła Chabowska, w ostatnim czasie Lucy pokrzyżowała także plany kierowcy samochodu osobowego marki renault.

- Dzięki zaznaczeniu przez nią miejsc funkcjonariusze KAS dotarli do skrytki, w której kierowca usiłował przemycić 1070 paczek papierosów. Dostęp do nielegalnego towaru możliwy był dopiero po demontażu siedzeń

 – zaznaczyła.

Oprócz przepadku towaru, podejrzanemu o przemyt mężczyźnie grozi także konfiskata samochodu, w którym dokonano przeróbek konstrukcyjnych.

4-letnia Lucy to pies rasy Parson Russel Terrier, który od trzech lat wspomaga funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej na podkarpackim odcinku polsko- ukraińskiej granicy.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina #przemyt #papierosy #Podkarpacie

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo