Z OSTATNIEJ CHWILI

Polska przegrywa z Francją 1:3 w 90+9. minucie meczu 1/8 finału mistrzostw świata. Bramkę zdobył Robert Lewandowski z rzutu karnego • • •

Spotkanie rodzinne - 17 osób zakażonych

Siedemnaście osób jest zakażonych koronawirusem po okolicznościowym spotkaniu rodzinnym w Radziejowie (Kujawsko-Pomorskie) — poinformował dziś doradca wojewody kujawsko-pomorskiego Jarosław Jakubowski. Jeden z chorych na COVID-19 wymaga hospitalizacji.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Gonzalo19/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

W poniedziałek poinformowano o 28 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. kujawsko-pomorskim. 17 z nich dotyczy osób z powiatu radziejowskiego.

"Dotychczasowe postępowanie epidemiologiczne wykazało, że w Radziejowie miało miejsce spotkanie okolicznościowe, w którym brało udział 39 osób zaproszonych i dwie osoby z obsługi. Osoby te — wraz z najbliższym otoczeniem — zostały objęte kwarantanną. W toku sukcesywnie przeprowadzanych badań mamy informację o tym, że na 20 prób 17 jest dodatnich"

- poinformował w poniedziałek Jakubowski.

Dodał, że trzeba jeszcze poczekać na wyniki kolejnych testów.

"Wszystkie osoby zakażone objęte są kwarantanną. Jedna wymagała hospitalizacji i przebywa w szpitalu"

- dodał doradca wojewody.

Obecnie w województwie kujawsko-pomorskim jest 285 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotychczas w regionie od początku epidemii zakaziło się 1016 osób, z których 680 wyzdrowiało, a 51 zmarło.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#rodzina #spotkanie #koronawirus

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo