Według szefa FIFA ta nagroda powinna zostać przyznana. Infantino przekazał mi, że wybrani zostaną najlepszy zawodnik i trener tego roku. Myślę, że to dobra decyzja, ważna dla futbolu

- cytuje magazyn "Kicker" Rummenigge, który ze szwajcarskim działaczem miał na ten temat rozmawiać niedawno telefonicznie.

Robert Lewandowski i Bayern zdemolowali Barcelonę w Lidze Mistrzów. Polak jest faworytem do nagrody Piłkarz Roku FIFA

Grający w Bayernie Lewandowski, król strzelców Bundesligi i najskuteczniejszy do tej pory zawodnik obecnej edycji Ligi Mistrzów, uchodzi za głównego kandydata do wyróżnienia tytułem Piłkarza Roku.

Nie wiem, czy Lewandowski ostatecznie wygra, ale ma bardzo duże szanse. Robert gra w tym sezonie niesamowicie

- ocenił prezes mistrza Niemiec.

Coroczna gala FIFA pierwotnie była zaplanowana na 21 września w Mediolanie. Ze względu na pandemię koronawirusa FIFA jednak zdecydowała się ją odwołać, ale jednocześnie nie wykluczyła, że w jakiejś formie najlepsi piłkarze mogliby zostać wyróżnieni.

Z mającego długą historię plebiscytu "Złota Piłka" zrezygnował w tym roku francuski magazyn "France Football", który od 2016 roku ponownie samodzielnie dokonuje - na podstawie głosów ekspertów - wyboru najlepszego piłkarza globu.

Wyboru najlepszych w sezonie 2019/20 planuje dokonać UEFA. Laureaci powinni zostać uhonorowani przy okazji losowania grup kolejnej edycji Champions League, które 1 października ma się odbyć w Atenach. Nominacje powinny być znane po zakończeniu turniejów finałowych LM i LE, co nastąpi w tym tygodniu.