Urban "gwiazdą numeru" w tygodniku Tomasza Lisa. "Aż strach pomyśleć, co redakcja zaoferuje za rok"

W najnowszym "Newsweeku" na okładce znalazł się... Jerzy Urban. Tak, to nie żart - rzecznik komunistycznego rządu jest przedstawiany jako "ulubieniec młodych". - Aż strach pomyśleć co redakcja zaoferuje za rok - w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego - komentuje dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu.

Tomasz Lis i okładka "Newsweeka" z Jerzym Urbanem
Piotr Galant/Gazeta Polska

Tomasz Lis ogłosił dziś bohatera kolejnej okładki zarządzanego przez siebie "Newsweeka". Jeżeli ktoś liczył na odniesienie do triumfu nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku, to musi się mocno zdziwić. Ze strony tytułowej z uśmiechem spogląda bowiem... Jerzy Urban - rzecznik prasowy komunistycznej Rady Ministrów PRL, jeden z głównych autorów propagandy i cenzury, zapamiętany ze swojej działalności szczególnie w czasach stanu wojennego. 

Urban na okładce "Newsweeka" wzbudził ogromne emocje. Nie brakuje krytycznych komentarzy o doborze "gwiazdy numeru" pisma zarządzanego przez redaktora Lisa. 

- Na 40-lecie powstania "Solidarności" jeden z głównych tygodników poświęca okładkę Jerzemu Urbanowi. Aż strach pomyśleć co redakcja zaoferuje za rok - w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

- podsumował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. 

 

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

#Tomasz Lis #Jerzy Urban

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo