Minister Błaszczak oddał hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oddał w niedzielę hołd żołnierzom Bitwy Warszawskiej 1920 r. na Cmentarzu Żołnierzy Wojny Polsko-Bolszewickiej w Radzyminie.

Twiiter @MON_GOV_PL

Szef resortu Obrony Narodowej w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego 16 sierpnia wziął udział w apelu pamięci. Następnie na mogiłach poległych sto lat temu w Bitwie Warszawskiej złożył wieniec. Drugi wieniec złożyła delegacja Ziemi Wielkopolskiej.

Okolicznościową modlitwę za poległych poprowadził kustosz wznoszonego w Radzyminie sanktuarium św. Jana Pawła II ks. Krzysztof Ziółkowski.

Po apelu z cmentarza ruszyła procesja różańcowa z obrazem Matki Bożej Łaskawej do sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie odbędzie się uroczyste poświęcenie figury Matki Bożej Łaskawej - patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Spiżowy postument umiejscowiony przy trasie S8 jest wotum wdzięczności wiernych diecezji warszawsko-praskiej za zwycięstwo nad bolszewikami w 1920 roku. W procesji w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego bierze udział minister obrony narodowej.

"Cmentarz Żołnierzy Wojny Polsko-Bolszewickiej" w Radzyminie liczy ok. 5 hektarów. W czterech zbiorowych mogiłach spoczywa tu kilkuset żołnierzy pułków walczących o miasto w dniach 13-16 sierpnia 1920 roku.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Bitwa Warszawska #Cud nad Wisłą #Radzymin #MON #Ministerstwo Obrony Narodowej #Mariusz Błaszczak

AS
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo