Dramatyczny wypadek na DK11. Dwie osoby nie żyją, siedem jest rannych

Śledztwo ws. tragicznego wypadku w Antoninie, w którym zginęły dwie osoby, a siedem odniosło obrażenia, wszczęła w niedzielę Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim – poinformował rzecznik prasowy tej prokuratury Maciej Meler.

zdjęcie ilustracyjne
policja.pl

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler powiedział, że decyzją prokuratora zabezpieczono wraki pojazdów celem przeprowadzenia oględzin i zabezpieczono ślady dla biegłych z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

"Przesłuchano kierowców poruszających się tą drogą i będących bezpośrednimi świadkami zdarzenia. Ciała kierowców zabezpieczono w celu przeprowadzenia sądowo-lekarskiej sekcji zwłok, która pozwoli na ustalenie bezpośredniej przyczyny śmierci"

– wyjaśnił Maciej Meler.

W niedzielę ok. godz. 6 na dk 11 w Antoninie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów - audi a4 i opla vivaro. Na miejscu zginęły dwie osoby, kierujący w wieku 25 i 49 lat. Pierwszy to mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, drugi powiatu ostrowskiego. Po zderzeniu bus spadł z wiaduktu.

W wypadku obrażenia doznało jeszcze siedem osób, w tym dzieci w wieku 11 i 13 lat.

Poszkodowani trafili do szpitali w Ostrowie Wlkp. i Kępnie.

"Czterech pacjentów przebywających w naszym szpitalu jest w stanie stabilnym bez zagrożenia życia" - powiedział zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wlkp. Adam Stangret.

Natomiast pacjenci przewiezieni do szpitala w Kępnie zostali – jak poinformowała dyrektor szpitala Beata Andrzejewska – po przeprowadzeniu badań wypisani.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo