Katastrofa samolotu na Mazurach. Nie żyją dwie osoby

Dwie osoby nie żyją po wypadku ultralekkiego samolotu w pobliżu miejscowości Kikity nad Jeziorem Luterskim (warmińsko-mazurskie) - poinformował oficer operacyjny stanowiska kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay

Do wypadku doszło ok. godz. 21.30 w sobotę, po 23.00 odnaleziono w lesie wrak maszyny; trwają jeszcze działania na miejscu

- poinformował dyżurny i dodał:

Mamy dwie ofiary śmiertelne.

Do wypadku lotniczego - według wpisów OSP Lutry - zadysponowano zastępy z ich OSP, OSP Jeziorany i Wójtówko oraz strażaków z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z Olsztyna i Biskupca oraz policję.

Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Biskupcu kpt. Adam Rybicki powiedział w nocy z soboty na niedzielę, że informacja, z treści której wynikało, iż w miejscowości Kikity samolot spadł do lasu, wpłynęła w sobotę o godzinie 21.35.

Lokalizacja zdarzenia była utrudniona ze względu na porę nocną oraz rozbieżne wskazania osób zgłaszających. W trakcie przeszukiwania części lasu między miejscowościami Kikity oraz Żardeniki, ratownicy straży pożarnej znaleźli miejsce zdarzenia

- podał Rybicki.

Stwierdzono, że doszło do upadku z wysokości samolotu dwuosobowego, co spowodowało jego całkowite zniszczenie. Wskutek zdarzenia zginęły dwie osoby podróżujące samolotem.

W działaniach udział brały 4 zastępy z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie oraz 4 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych. Na miejscu zdarzenia pracowali również policjanci, przedstawiciele Nadleśnictwa Wipsowo oraz prokurator - zaznaczył komendant.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#katastrofa samolotu

jm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo