Prezydent Duda złożył wieniec przed pomnikiem marszałka J. Piłsudskiego

Prezydent Andrzej Duda z okazji święta Wojska Polskiego oraz setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej złożył wieniec przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Andrzej Duda
twitter.com/prezydentpl

Prezydentowi towarzyszyli: małżonka Agata Kornhauser-Duda, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

W południe tradycyjnie, jak co roku, przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, odbyła się uroczysta odprawa wart. W uroczystości wziął udział m.in. sekretarz stanu USA Mike Pompeo, który ze strony amerykańskiej podpisał umowę o wzmocnionej współpracy obronnej między oboma krajami, przewidującą ulokowanie w Polsce wysuniętego stanowiska dowodzenia V Korpusu wojsk lądowych USA.

Na placu Piłsudskiego obecni byli także m.in. przedstawiciele polskich władz, przewodniczący litewskiego parlamentu oraz ministrowie obrony Szwecji i Rumunii.

15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej dla Polski bitwy w wojnie z Rosją Radziecką w 1920 r. Dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Od 1992 r. święto Wojska Polskiego ponownie jest obchodzone w połowie sierpnia.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#prezydent #Andrzej Duda #Bitwa Warszawska #Marszałek Józef Piłsudski

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo