„Grupa ekspertów składająca się z naukowców, lekarzy oraz przedstawicieli władz kilku stanów intensywnie pracuje nad nowym testem”

- powiedział Garcetti. Test musi być zatwierdzony przez Federalną Agencję regulującą produkty spożywcze oraz leki (Federal Food and Drug Administration, FDA).

W Los Angeles w ostatnich kilku miesiącach wykonano ponad milion testów. Wyniki dostępne są w ciągu 30 godzin. Obecnie badać może się każdy kto ma objawy lub styczność z osobą zarażoną, bądź po prostu chce się przebadać. Po zarejestrowaniu się przez internet, osoba jest informowana do jakiego punktu ma się udać.

Łatwiejszy dostęp do testów na Covid-19 i jego niska cena pozwala na szybsze otwarcie szkół oraz przyspieszenie odmrażania gospodarki. Obecnie badania na koronawirusa wykonywane w Kalifornii kosztują około 200 dolarów, choć zwykle nie płacą za to pacjenci. Test do użytku domowego ma być dostępny w cenie od 5 do 10 dolarów.

Celem jest codziennie badanie osób w dużych skupiskach miejskich i wykonywanie miliona testów tygodniowo. Mieszkańcy z pozytywnym wynikiem będą mogli być natychmiast poddani kwarantannie.

Sytuacja dotycząca pandemii koronawirusa w Kalifornii zaczyna się stabilizować, choć obok Nowego Yorku i Florydy jest tam najwięcej zachorowań. W Los Angeles zmarło ponad 5 tysięcy osób, a potwierdzonych jest obecnie 215 tysięcy przypadków zainfekowanych. W ostatnich tygodniach najwięcej zachorowań jest pośród niższej grupy wiekowej, 19 do 49 lat.