Szef rządu brał udział w uroczystości otwarcia odcinka autostrady A2 pomiędzy węzłem Lubelska a początkiem obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Premier odnosząc się do nowego odcinka autostrady A2 podkreślił, że w czasie, kiedy wychodzimy z kryzysu po koronawirusie konieczne jest przyspieszenie realizacji inwestycji infrastrukturalnych m.in. dróg. Jego zdaniem takie działanie przyciągnie też do Polski nowych inwestorów.

- Temu będą służyć założenia rozwojowe najbliższych lat. To jest tak ważne w sytuacji, kiedy cały świat boryka się z kryzysem, jakiego nie było od II Wojny Światowej. Poprzez szybki rozwój infrastruktury komunikacyjnej, Polska pokazuje się jako ten gracz, który ma jedne z najlepszych warunków dla przedsiębiorców międzynarodowych

 - powiedział szef rządu.

Morawiecki dodał, że dowodem jego słów jest raport instytucji zależnej od Financial Times, z którego wynika, że w miesiącach kiedy - jak podkreślił premier - szalał koronawirus, Polska znalazła się na pierwszym miejscu wśród 165 krajów w zakresie przyciągania nowych inwestycji zagranicznych.

Premier poinformował, że już w przyszłym roku od węzła Lubelska będzie można pojechać w kierunku zachodnim przez Południową Obwodnicę Warszawy.

- Staramy się o rozwój zrównoważony, czyli wraz za tak wielką arterią jaką jest autostrada A2, która jest częścią drogi europejskiej  z bardzo ważnym odcinkiem w Polsce, doprowadzamy do autostrad również drogi powiatowe, gminne, wojewódzkie i krajowe. To jest nowa filozofia działania, której patronujemy i którą realizujemy

- dodał szef rządu.

Premier podkreślił, że rząd chce, aby w ten sposób ludzie z terenów wiejskich, z mniejszych miejscowości, które były wykluczone komunikacyjnie, mogli docierać do większych ciągów komunikacyjnych.