W piątek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południu i zachodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu, a na obszarach podgórskich i w górach również burzami. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm, na Dolnym Śląsku do 20 mm, możliwy grad. Temperatura maksymalna od 24 st., 25 st. na wschodzie i obszarach podgórskich do 30 st. miejscami na zachodzie, tylko nad morzem około 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy na wschodzie, w centrum i na północy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, miejscami, głównie początkowo, duże. Na zachodzie oraz południu przelotne opady deszczu, na obszarach podgórskich i w górach również burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 10 mm, na Dolnym Śląsku do 15 mm. Temperatura minimalna od 11 st., 13 st. na wschodzie i obszarach podgórskich do 17 st., 18 st. na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie i południu okresami wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego, tam też miejscami przelotne opady deszczu, a na obszarach podgórskich i w górach również burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm, tylko na Dolnym Śląsku do 20 mm, możliwy grad. Temperatura maksymalna od 21 st., 23 st. na południowym wschodzie oraz nad morzem, około 26 st. w centrum do 28 st. na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W piątek w Warszawie pogodnie. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr przeważnie słaby, południowo-wschodni i wschodni.

W sobotę w stolicy pogodnie. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni.