Etyka tęczowych naukowców

  

Bezmyślność, głupota, zbiorowa paranoja. To najdelikatniejsze określenia na wydarzenia wokół aresztowania aktywisty LGBT. Wisienką na torcie jest apel naukowców o natychmiastowe uwolnienie z aresztu „Małgorzaty Sz.” oraz oskarżanie rządzących o „homofobiczną kampanię”.

Michał Sz. jest przy tym przedstawiany jako szlachetny bojownik o szczytne idee. Fakty są takie, że aresztowano nie Małgorzatę, lecz Michała i nie za poglądy, lecz za chuligańską napaść. Jak takie spektakularne mijanie się z prawdą ma się do etyki naukowca? Twierdzenie, że LGBT walczy dziś o równość, brzmi jak kiepski żart. Trudno o lepszy dowód uzurpacji praw nadzwyczajnych niż medialna histeria, w której broni się chuligana, bagatelizuje zło i domaga się uwolnienia aresztowanego tylko dlatego, że należy on do środowiska LGBT.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts