Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali laboratorium amfetaminy

Funkcjonariusze CBŚP we współpracy z prokuraturą zlikwidowali laboratorium amfetaminy w okolicy Kielc. Cztery zatrzymane osoby usłyszały zarzuty produkcji narkotyków. Zabezpieczono m.in odczynniki chemiczne i 12 sztuk broni.

cbsp.gov.pl

Prokuratura Krajowa i Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowały, że zatrzymania to efekt akcji przeprowadzonej przez służby w powiecie kieleckim (woj. świętokrzyskie). W wyniku tych działań policjanci zatrzymali cztery osoby, zlikwidowali laboratorium amfetaminy, zabezpieczając przy tym narkotyki oraz substancje, odczynniki i półprodukty niezbędne do ich produkcji. W innych miejscach odkryto i zabezpieczono maszynę do cięcia tytoniu, 12 sztuk broni oraz ponad 1 tys. sztuk amunicji ostrej.

Według śledczych członkowie rozbitej grupy mogli wyprodukować co najmniej 200 litrów płynnej amfetaminy o łącznej wartości ponad 2 mln zł.

Trzech zatrzymanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Jednemu z podejrzanych postawiono przy tym zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowej, a dwóm innym - pomocnictwa przy produkcji amfetaminy. Czwarta osoba usłyszała zarzut pomocnictwa przy produkcji narkotyków.

Decyzją sądu jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany. Wobec pozostałych trzech zatrzymanych zastosowano dozór policji, zakaz opuszczenia kraju i poręczenia majątkowe.

Jak wskazały służby, śledztwo w sprawie grupy produkującej narkotyki jest prowadzone od 2018 r. przez oddział Prokuratury Krajowej w Katowicach wspólnie z CBŚP w Kielcach. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa działała na terenie woj. świętokrzyskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Zarzuty w tym śledztwie usłyszało już 105 podejrzanych, z czego 76 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Dotychczas zabezpieczono już w tym postępowaniu 24 kg amfetaminy, 8 kg marihuany oraz haszysz, mefedron, kokainę i tabletki ecstasy.

Śledczy nie wykluczyli kolejnych zatrzymań w tej sprawie. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#amfetamina #CBŚP #policja #narkotyki #Kielce

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo