Jak poinformował podczas konferencji prasowej w Madrycie główny epidemiolog Hiszpanii Fernando Simon, w sumie potwierdzono już 337 334 przypadki zakażenia koronawirusem.

“Notujemy bardzo wysoki, przekraczający 50 proc., poziom nowych przypadków choroby, która przebiega w sposób bezobjawowy”

- wyjaśnił Simon. Potwierdził, że pomiędzy środą a czwartkiem zanotowano w całym kraju 26 zgonów wśród pacjentów cierpiących na Covid-19.

W czwartek kilka szpitali z regionów Madrytu, Estremadury, Aragonii oraz Katalonii potwierdziło, że liczba zgłaszających się do nich osób z objawami infekcji koronawirusem jest zbliżona do sytuacji z marca, kiedy w Hiszpanii pojawiła się pierwsza fala epidemii.

Tymczasem w Portugalii podczas ostatniej doby zanotowano sześć zgonów spowodowanych infekcją koronawirusem. Resort zdrowia tego kraju oszacował łączną liczbę ofiar śmiertelnych Covid-19 na 1770, wskazując, że nowe zgony miały miejsce na północy kraju oraz w aglomeracji stołecznej.

W czwartkowym komunikacie ministerstwo zdrowia Portugalii ogłosiło, że od środy liczba nowych infekcji SARS-CoV-2 wzrosła o 325 przypadków. W sumie dotychczas zanotowano 53 548 zakażeń koronawirusem.