Kapustka od kilku lat był uznawany za jeden z największych talentów w polskim futbolu. W reprezentacji narodowej rozegrał dotychczas 14 meczów i strzelił trzy gole.

W 2016 roku pokazał się z dobrej strony w mistrzostwach Europy we Francji, gdzie Polska dotarła do ćwierćfinału. Komplementowany piłkarz przeszedł z Cracovii do sensacyjnego wówczas mistrza Anglii Leicester City. Tam jednak nie zrobił furory. Nie zagrał ani razu w Premier League, wystąpił natomiast w trzech meczach o Puchar Anglii.

Później został wypożyczony do niemieckiego Freiburga, a sezon 2018/19 spędził w barwach Oud-Heverlee Leuven w drugiej lidze belgijskiej. Wiosną 2019 roku doznał ciężkiej kontuzji kolana i nie zagrał w mistrzostwach Europy do lat 21.

Po powrocie z wypożyczenia do Oud-Heverlee i wyleczeniu kontuzji występował w rezerwach Leicester City. Kapustka może występować na środku lub bokach pomocy.

Warszawski klub sprowadził tego lata już m.in. byłego bramkarza reprezentacji Polski Artura Boruca (ostatnio AFC Bournemouth), Serba Filipa Mladenovica z Lechii Gdańsk i Portugalczyka Rafaela Lopesa z Cracovii.