Jedyna mądra decyzja PiS

  

Powszechnie znany jest mój stosunek do teatru światowego, który reżyserują cwaniacy, politycy i bankierzy, czyli ci, co zawsze. Wykreowanie demonicznego wirusa z pospolitej infekcji dróg oddechowych, która stała się „chorobą bezobjawową”, to jest szczytowe osiągnięcie inżynierii społecznej.

Kiedyś, gdy ta sztucznie nakręcana paranoja wygaśnie i kurz opadnie, powstaną opracowania na poziomie prac doktorskich, przynajmniej taką żywię nadzieję. Nie mam też wiele dobrego do powiedzenia o działaniach PiS – o ile początki były rozsądne i Polska wzięła udział w teatrzyku na alibi, bo ze względów politycznych nie mogła uczynić inaczej, o tyle późniejsze nakręcanie obłędu przybrało rozmiary tragifarsy. Do dziś oceniam działania rządu, szczególnie ministra Łukasza Szumowskiego, na 2 w 10-stopniowej skali, ale jedna decyzja ma moje pełne błogosławieństwo. Od 1 września 2020 roku wszystkie dzieci mają normalnie pójść do normalnej szkoły. Żadnych maseczek, żadnych przyłbic i innych wygłupów online, chociaż tutaj sprawy się trochę komplikują, bo alternatywnie i takie zajęcia mają się odbywać. Najmądrzejsza decyzja PiS z całego okresu „pandemii”, a ponieważ jestem w tej materii ultraradykałem, to nazwę ją jedyną mądrą. Jeśli nie przełamiemy spirali irracjonalnego strachu i gonienia króliczka, którego dogonić się nie da, to po prostu stoczymy się na dno gospodarcze i psychiczne. Moim życzeniem jest to, aby do jedynej mądrej decyzji dołożyć całą strategię, zmieniającą dotychczasowe straszenie i szczucie ludzi, na racjonalne tłumaczenie, że mamy do czynienia z kolejnym wirusem jak 100 innych i tak samo należy do niego podchodzić. Kto chory, ten się leczy, kto zdrowy – pracuje i się uczy. Słowem – normalność.  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts