W sobotę o 17:00 w Telewizji Republika muzyczno-filmowy hołd w stulecie Bitwy Warszawskiej

Telewizja Republika postanowiła włączyć się w obchody zwycięskiej Bitwy Warszawskiej i stworzyła muzyczno-filmowe widowisko, które jest hołdem i przypomnieniem dla walecznych i potomnych o doniosłości tego wydarzenia w historii Polski oraz Europy.

Fragment plakatu
Materiały Telewizji Republika

Już w sobotę 15 sierpnia o godz. 17.00 na antenie TV Republika zaprezentuje widzom stacji najpopularniejsze pieśni patriotyczne w aranżach przygotowanych pod kierownictwem muzycznym Bartosza Smorągiewicza. Wokalistami, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w wydarzeniu są: Reni Jusis, Kasia Dereń, Aurelia Luśnia, Izabela Buchowska oraz Krzysztof Kiljański. Reżyserem przedsięwzięcia jest Kajetan Strąk

- czytamy w oficjalnej zapowiedzi.

Inscenizacje filmowe przygotowały aktorskie grupy rekonstrukcyjne, które wspólnie z muzykami i Telewizją Republika, zgodziły się wspólnie uczcić zwycięską Bitwę Warszawską. Powtórka programu już w niedzielę 16 sierpnia o godz. 19.00.

Partnerami strategicznymi koncertu są: Fundacja KGHM Polska Miedź, PKN Orlen, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Spółka Akcyjna. Specjalne podziękowania dla: NIEPODLEGŁA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.

 


Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

#Bartosz Smorągiewicz #widowisko #koncert #Reni Jusis #Katarzyna Dereń #Aurelia Luśnia #Izabela Buchowska #Krzysztof Kiljański #Telewizja Republika #obchody stulecia Bitwy Warszawskiej #Bitwa Warszawska #Bitwa Warszawska 1920

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo