Zajmująca 36. miejsce w światowym rankingu Polka nie dała jednak rady sklasyfikowanej o 13 pozycji niżej Brady. Tenisistki zagrały ze sobą po raz czwarty, Linette zdołała wygrać tylko raz. Amerykanka od początku dyktowała warunki na korcie. Brady grała zbyt mocno i precyzyjnie. Skutecznie serwowała i nie miała problemu z odbiorem podania Polki. Linette próbowała przyśpieszyć swoją grę w drugiej partii, ale brakowało jej precyzji i mecz zakończył się po 68 minutach.

Jennifer Brady okazała się lepsza od Magdy Linette w Lexington

W pierwszej rundzie singla - i zarazem pierwszym oficjalnym meczu 28-letniej poznanianki od 23 lutego - Linette pokonała w poniedziałek inną reprezentantkę USA - Lauren Davis 6:2, 6:3. Polka w czwartkowy wieczór rozegra mecz drugiej rundy debla. Partneruje jej Amerykanka Jessica Pegula. W pierwszej rundzie pokonały Białorusinkę Arynę Sabalenkę i Brady, ich kolejnymi rywalkami będą natomiast Rosjanki Anna Blinkowa i Wiera Zwonariowa.

Udział w imprezie w Lexington jest dla wielu tenisistek przygotowaniem przed mającym się rozpocząć 31 sierpnia wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku.

Jennifer Brady (USA) - Magda Linette (Polska, 6) 6:2, 6:3